RUSKO

Rusko (Россия), oficiálním názvem Ruská federace (Российская Федерация), je s rozlohou 17 075 400 km² největší zemí na světě. Zahrnuje značnou část východní Evropy a téměř celou severní Asii. S počtem 143,2 milionů obyvatel je Ruská federace devátá nejlidnatější země na světě.

Navštivte největší stát světa

Rusko je zemí, která zabírá neuvěřitelné prostory. Před její návštěvou byste si tedy měli ujasnit, zdali vás zajímá hlavní město Moskva, kouzelný Petrohrad, oblast Transsibiřské magistrály nebo dokonce surová Sibiř. Jedno je avšak jisté – Rusko si naprosto zamilujete, ať už vyrazíte kamkoliv. Důvodů, proč si vybrat jako svou cílovou destinaci právě Rusko, je opravdu mnoho:

  • Typická architektura – Chrám Vasila Blaženého pozná i malé dítě. Jak asi vypadá ve skutečnosti? Jak moc krásné jsou stěny blízkého Kremlu?
  • Transsibiřská magistrála – Magistrála, která spojuje jeden konec Ruska s druhým. Zažijte neobvyklou cestu po železnici, která je několikadenním zážitkem.
  • Ochutnejte výborné jídlo – Lákají vás ruské pirožky, boršč, šči, anebo třeba kvas a pravá ruská vodka? Máte šanci vše na vlastní kůži vyzkoušet.

Pozor! I když leží Rusko z části v Evropě, neobejdete se bez víza.

Geografie Lidé & Kultura
Jídlo & Nápoje Víza
Transsibiřská magistrála  Zajímavosti kazan-mesita-kul-serif-w-8250