THAJSKO

Thajské království, zkráceně Thajsko, je stát v jihovýchodní Asii. Jeho sousedy jsou Myanmar, Laos, Kambodža a Malajsie. Hlavním městem je Bangkok, thajsky nazývaný Krung Thep (กรุงเทพมหานคร). Thajsko patří k častým turistickým cílům.

Thajsko bylo v minulosti známo pod jménem Siam (สยาม), které bylo oficiálním názvem státu do 11. května 1939 a znovu v letech 1945 až 1949. Etnonymum Thai (ไทย) v thajštině původně znamenalo „svobodný“.

Proč lidé cestují do Thajska?

Thajsku se říká „země úsměvů“ a důvod se nabízí. Místní lidé jsou velmi přátelští, vstřícní, pokorní a neustále mají úsměv na tváři.
Na rozdíl od jiných národů se Thajci turistů často dotýkají, ovšem jen přátelsky – žena ženy, muž muže. Muži si na dámy sahat nedovolí. Aby vás zavedli na místo, chytnou vás kolem ramen, za ruku. Zprvu vám to možná bude připadat zvláštní, ale po chvíli si zvyknete. Pro ty, co neumí anglicky, je to zároveň forma dorozumívání.
Většina mladých Thajců ale anglicky umí a velmi rádi si s vámi popovídají o své zemi či zvycích. Není ani žádnou výjimkou, že vás pozvou domů na něco dobrého k jídlu nebo jen tak posedět.

Návštěva Thajska je vhodná téměř kdykoliv – země má tropické podnebí a teplota se během celého roku pohybuje okolo 30 °C. Většina jižního Thajska má dvě období – sucha a deště, přičemž teplota vzduchu se téměř neliší. Suché období připadá na listopad až únor. Během března až května se mohou místy objevovat dešťové přeháňky, jako předzvěst nadcházejících monzunů. Tyto měsíce zároveň bývají nejvíce horké. Během měsíců červen až říjen panuje období dešťů, kdy se i lehce ochladí vzduch. I v období dešťů je však návštěva Thajska bez problémů. Přeháňky trvají zpravidla jen krátký čas nebo přes noc.

Geografie a Podnebí
Lidé & Kultura
Jídlo & Nápoje
Zajímavosti
Vízum