DUBAI

Dubai (دبي) lze do českého jazyka přeložit jako „místo srazu“ a vztahuje se k jednomu z emirátů ze Spojených arabských emirátů (SAE) v Perském zálivu. Dubai je nejlidnatějším a druhým největším emirátem Spojených arabských emirátů, hned po emirátu Abú Dhabí. Burj Khalifa (popř. Burdž Kalifa, arabsky برج خليفة – „Chalífova věž“), je mrakodrap v Dubai ve Spojených arabských emirátech. Dříve byl znám pod názvem Burdž Dubaj (arabsky برج دبي – „Dubajská věž“), ale krátce po otevření guvernér dubajského emirátu, šejch Muhammad, oznámil, že stavba bude pojmenována po prezidentovi země, šejchu Chalífovi ibn Saíd al-Nahaján. Mrakodrap se stavěl od 21.září 2004 a po dokončení se stal nejvyšší stavbou světa. Slavnostní otevření proběhlo 4. ledna 2010. Konečná výška dosáhla 828 metrů o 162 patrech. Celková podlahová plocha má rozlohu 334 tisíc metrů čtverečních. V celém mrakodrapu se nachází 57 výtahů a 8 eskalátorů. Zajímavostí je, že během výstavby nebyla konečná výška mrakodrapu dlouho přesně známa, protože byla přísně tajena kvůli konkurenci. Podle předběžných odhadů se předpokládala (a uvádí to i stavební firma) asi 808 metrů a 162 podlaží. Firma OTIS, která pro budovu dodá 54 výtahů, uvádí 800 metrů.Projekty na oficiální stránce budovy naznačovaly až 195 podlaží. Podle některých zdrojů se spekulovalo, že výška mrakodrapu mohla být i více než 940 metrů, dokonce až 1 011 metrů. Pokud budete mít zájem o lístky na nejvyšší budovu světa tak nás prosím kontaktujte (danmar@danmar-travel.cz) a vše zařídíme. Viz níže kopie těchto lístku na ukázku.

GEOGRAFIE LIDÉ
JÍDLO VÍZA
VELETRHY GOLF
MARHABA SERVICE  

Dubai – tepna Spojených arabských emirátů

Navštívit Dubaj je téměř povinností každého turisty, který měl možnost zavítat na Arabský poloostrov. I přesto, že Dubai není město s dlouhou tradicí, to zde doopravdy žije a člověk se tu zkrátka nenudí. Jedná se o největší centrum této oblasti, které díky obrovským možnostem zábavy navštěvuje ročně obrovská spousta turistů. Stanete se jedním z nich i vy? Proč s námi vyrazit právě do Dubaje? Co je možné si v tomto městě prohlédnout?

  • Burj Khalifa – Největší budovu světa si rozhodně nesmíte při návštěvě Dubaje nechat uniknout. Výška je neuvěřitelných 828 metrů, mrakodrap je tvořen 162 patry. Chcete lístky předem? Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám je zajistíme (viz níže originál lístky, které jsme schopni pro Vás zajistit).
  • Palmové ostrovy – Určitě stojí za pozornost i Palmové ostrovy, které se staly dominantou Dubaie.

vstupenka