VÍZA

V případě cest do SAE za jakýmkoliv účelem stále platí vízová povinnost pro občany ČR. Česká republika není na seznamu států, jejichž občané mohou získat vízum při příletu do SAE. Víza musí být vyřízena předem.

Víza do SAE je možné osobně vyřídit na velvyslanectví SAE ve Vídní nebo prostřednictvím sponzora v SAE. Vyřízení víz ve Vídní je komplikované a výsledek je hodně nejistý a druhá jednodušší možnost je vyřízení víz prostřednictvím sponzora, které Vám rádi zprostředkujeme. Sponzorem může být letecká společnost Emirates, hotel, cestovní kancelář nebo místní občan. K vyřízení víz do SAE používáme leteckou společnost Emirates a partnerskou cestovní kancelář v Dubai.

 

Turistické vízum

Lhůta k vystavení víza je oficiálně stanovena na 2 týdny od data podání žádosti na imigrační policii. Doba platnosti víza je 30 dní od data vstupu a platnost víza je 60 dní od vydání víz. Vízum do SAE nelze prodloužit.

Nové vízum může být vydáno nejdříve měsíc po předchozím opuštění země.

Tranzitní vízum

Tranzitní víza se vydávají na dobu maximálně 96 hodin (4 dny). Tranzitní vízum je možné získat pouze při zakoupení letenky s leteckou společností Emirates.

Pro vyřízení víza je nutné dodat:

 • nascenovanou barevnou kopii poslední strany pasu 
 • barevný scan aktuální pasové fotografie (v jpg nebo jpeg formátu)
 • rezervaci letenky
 • adresu hotelu v Dubai
 • vyplněný dotazník.

Ceny víz:

 • při letu s leteckou společností Emirates je cena 1 900 Kč/na osobu
 • při letu s leteckou společností ČSA nebo Etihad  je cena 2 300 Kč/na osobu
 • při letu s jakkoukoli leteckou společností je cena 4 000 Kč/na osobu
cena za dospělou osobu standartní vyřízení urgentní vyřízení
při objednání ubytování cena víza je zahrnuta v ceně pobytu
vízum s leteckou společnosti Emirates 1 900 Kč není možné
tranzitní vízum 1 600 Kč 2 500 Kč
s ostatními leteckými společnostmi 4000 Kč

Upozornění: Cestujícímu s pasem Státu Izrael není vstup do Dubaje umožněn, ale může na letišti v Dubaji tranzitovat do své cílové destinace.

Prosíme vezměte na vědomí, že v procesu vyřizování víz má naše kancelář zprostředkova­telskou funkci a nemůže se zaručit za kladné a včasné vyřízení vaší žádosti. V případě zamítnutí žádosti je poplatek za vízum nevratný. Po obdržení víz si prosíme ihned zkontrolujte platnost víza a veškeré údaje. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel.

Marhaba Service – Asistenční služba

Vzhledem k dlouhotrvajícím imigrační procedurám na dubajském letišti doporučujeme cestujícím přednostní odbavení po příletu. Tato asistenční služba Vám umožní projít všemi procedurami rychle a pohodlně.

 • uvítání u přepážky příletového terminálu – 860 Kč/na osobu
 • uvítání u výstupu z letadla – 1 500 Kč/na osobu
 • uvítání u výstupu z letadla pro rodinu (max. 4 osoby) – 2 200 Kč (za max. 4 osoby)

Asistenční služba je zajišťována firmou MARHABA – její zaměstnanci jsou oblečeni ve žlutých, dobře viditelných uniformách a přepážka je umístěna po pravé straně na začátku podchodu do příletového terminálu. Velká LCD obrazovka se jmény klientů je nepřehlédnutelná. Zde se klienti nahlásí, případně nahlásí referenční číslo, a je jim přidělen reprezentant, který klienty provede PŘEDNOSTNĚ všemi procedurami – nečekají žádné fronty a jsou pro ne určeny speciální přepážky na pasovem oddělení. Poté je dovedou k vydání zavazadel a následně až před příletový terminál na místo „MEETING POINT“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *