Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty jsou tvořeny 7 emiráty, z nichž Dubaj je tím nejpopulárnějším, nejlidnatějším a druhým největším po emirátu Abú Dhabí. Dubaj leží na severním pobřeží Perského zálivu na Arabském poloostrově a jeho největší část zabírá poušť. Centrem emirátu je město Dubai, kde probíhá veškerý hospodářský, kulturní i politický život emirátu Dubai.

Turistické vízum

S platností od 22. 3. 2014 byla Česká republika zařazena do zvýhodněného vízového režimu SAE zvaného „visa on arrival“.Držiteli cestovního pasu České republiky je při vstupu do země zdarma uděleno do dokladu vízové razítko opravňující k pobytu v délce 30 dnů.
Podmínkou pro udělení „visa on arrival“ je cestovní doklad s minimální platností 6 měsíců od data vstupu.
Překročení povolené délky pobytu je penalizováno.

Pozor: Pro držitele pasů následujících zemí nejsme schopni vízum vyřídit – Izrael, Írák, Syrie, Jemen, Nigérie, Palestina, Bangladéš

Upozornění: Cestujícímu s pasem Státu Izrael není vstup do Dubaje umožněn, ale může na letišti v Dubaji tranzitovat do své cílové destinace.

Prosíme vezměte na vědomí, že v procesu vyřizování víz má naše kancelář zprostředkova­telskou funkci a nemůže se zaručit za kladné a včasné vyřízení vaší žádosti. V případě zamítnutí žádosti je poplatek za vízum nevratný. Po obdržení víz si prosíme ihned zkontrolujte platnost víza a veškeré údaje. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel.

Marhaba Service – Asistenční služba

Vzhledem k dlouhotrvajícím imigrační procedurám na dubajském letišti doporučujeme cestujícím přednostní odbavení po příletu. Tato asistenční služba Vám umožní projít všemi procedurami rychle a pohodlně.

  • uvítání u přepážky příletového terminálu – 860 Kč/na osobu
  • uvítání u výstupu z letadla – 1 500 Kč/na osobu
  • uvítání u výstupu z letadla pro rodinu (max. 4 osoby) – 2 200 Kč (za max. 4 osoby)

Asistenční služba je zajišťována firmou MARHABA – její zaměstnanci jsou oblečeni ve žlutých, dobře viditelných uniformách a přepážka je umístěna po pravé straně na začátku podchodu do příletového terminálu. Velká LCD obrazovka se jmény klientů je nepřehlédnutelná. Zde se klienti nahlásí, případně nahlásí referenční číslo, a je jim přidělen reprezentant, který klienty provede PŘEDNOSTNĚ všemi procedurami – nečekají žádné fronty a jsou pro ne určeny speciální přepážky na pasovem oddělení. Poté je dovedou k vydání zavazadel a následně až před příletový terminál na místo „MEETING POINT“.