Avani Kaluthara****

Uprostřed rozsáhlé tropické zahrady, na břehu Indického oceánu a z jedné strany omývaný řekou Kalu Ganga se nachází býv. Kani Lanka Resort & Spa, ideální místo pro strávení ničím nerušené dovolené.

Poloha: Tento v tropické zeleni ukrytý resort leží na jihozápadním pobřeží Srí Lanky, 2,5 hodiny cesty od mezinárodního letiště a jen deset minut od historického města Kalutara.

Ubytování: Hosté jsou ubytování v jednom ze 105 pokojů s terasou či balkonem s výhledem na moře či na řeku. Všechny jsou klimatizované a jsou vybaveny větrákem, satelitní televizí, DVD přehrávačem, telefonem, varnou konvicí, minibarem, bezpečnostní schránkou, vysoušečem vlasů a koupelnou se sprchou. Pokoje typu superior a apartmá jsou k dispozici za příplatek.

Vybavení: Z vybavení hotelu je nutno zmínit dvě restaurace (mezinárodní a místní kuchyně formou bufetu i výběrem z jídelního lístku), dva bary (ve foyer hotelu a u bazénu), velký bazén s lehátky a slunečníky, centrum vodních sportů, fitness centrum, osvětlený tenisový kurt, obchody se suvenýry, prostory pro pořádání konferencí a banketů, knihovnu s přístupem knihovna, prádelnu, úschovnu zavazadel, směnárnu nebo pokojovou službu. Klid ducha je možno nalézt v místních lázních, které kromě jiného nabízejí masáže, ájurvédské a další procedury či tělové zábaly, saunu nebo parní lázeň.

Pláž: Krásná, písčitá, palmami lemovaná pláž Kalutara se rozprostírá přímo před hotelem, druhá, klidnější pláž ve Wadduwě je vzdálená jen 8 kilometrů.

Sport a zábava: Hosté se mohou věnovat vodním sportům – vodnímu lyžování, windsurfingu, plavbě na katamaránu, kánoích, kajaku, šnorchlování, potápění, vydat se na vyjížďku na lodích, zahrát si tenis, plážový volejbal, stolní tenis, kulečník, šipky či některou z deskových her, odpočinout si v lázních, nebo se zúčastnit večerních animačních programů, kulturní show, poslechnout si živou hudbu nebo si dát něco dobrého na plážové barbecue.

Děti: Pro nejmenší hosty je připraven dětský bazén.