Golf

Golf + Krásy Srí Lanky
Golf pro náruživé

Kdo by si nechtěl zahrát golf v ráji!! Srí Lanka nabízí 3 golfová hrište a každé z nich je něčím výjimeěné. Všechna hrište se nacházejí na ruzných místech ostrova, mají ruzné terény a klimatické podmínky. To vše prispívá k dojmu, že máte pocit jako byste hráli golf ve 3 ruzných zemích. The Royal Kolombo Golf club se nachází na úrovni moře, Victoria Golf Club v nadmořské výšce cca 600 metru a Nuwara Eliya Golf Club v nadmorské výšce 2070 metru. Tri nadmorské výšky, tri naprosto odlišná vegetacní pásma. Golfová hrište se nachází v Colombu, Kandy a Nuwara Eliya, takže spolu s golfovou hrou mužete podnikat výlety ke všem hlavním pametihodnostem ostrova. Golf na Srí Lance je možné hrát po celý rok. Srí Lanka je vynikající možností predevším pro ty, kdo chtejí vzít s sebou na dovolenou rodinu a nechtejí mít pocit viny, že své drahé nechávají tolik hodin samotné. Srí Lanka totiž nabízí množství dalších možností pro ty, kterí by na vás jinak „jen čekali.

1) Royal Colombo Golf Club – Historie tretího nejstaršího golfového hrište na svete sahá až do éry koloniálního Cejlonu, presne do roku 1879, kdy byl založen Royal Colombo Golf Club. V soucasné dobe má klub približne 2500 clenu. Prestože se klub nachází uprostred rušného Colomba, má klidnou a tichou atmosféru a je ideálním místem pro relaxaci. Na ploše 96 akru je rozmísteno 18 nádherných jamek PAR 71 s celkovou délkou 5 770 metru. Jasne zelená tráva a vysoké pinie pusobí príjemným dojmem. Typickým znakem hrište jsou vodní prekážky plné leknínových kvetu, a hlavne železnicní trat Kelani-Velley, která prímo križuje hrište.

2) Victoria International Golf and Country Resort – Victoria Golf Club leží 40 minut od historického mesta Kandy a 110 km od Colomba, dnešního hlavního mesta. Hrište nabízí krásný výhled na reservoár Victoria a obklopují ho nádherná panoráma horského hrebenu Knuckles Range. Toto klidné umístení umožnuje hrácum golfu zcela se ponorit do hry. O prestávce mohou zahlédnout nekteré z více než sedmdesáti druhu ptáku. Krome toho je tento kraj bohatý také na jeleny a další zver.

Místní krásy opevuje mezinárodní golfový architekt Donald Steel: „Je to už hodne dávno, co jsem poprvé navštívil Sri Lanku. Priletel jsem helikoptérou; a okamžite jsem byl zcela okouzlen. Zdejší krajina se mi jevila tou nejpozoruhodnejší, kterou jsem dosud na svých cestách za golfem po celém svete videl. Videl jsem mnoho golfových hrišt po celém svete, ale zde jsem si uvedomil, že tohle je skutecne neco mimorádného.“
Steeluv projekt využívá všechny výhody terénu, vhodne zaclenuje zvlnený svah, rostoucí kokosové orechy spolecne s nádhernými vyhlídkami na okolní hory a vodní nádrž, aby vytvoril jedno z nejhezcích golfových hrišt na asijském kontinente. Toto golfové hrište je „nutností“ pro každého milovníka golfu. Design a celkové podmínky hrište získali již nekolik ocenení vcetne ceny za nejlepší golfové hrište na sub kontinentu volené ctenári Asia Golf Monthly. Golf Digest Magazine zaradil toto golfové hrište mezi 100 nejkrásnejších na svete a císlo 1 na Srí Lance. Bývalá golfová svetová šampionka Kitrina Douglas oznacila toto hrište za jedno z 10 nejtežších na svete.Greeny, odpalište a fairwaye celkove dlouhé 6 350m, PAR 73 byly osety trávou dovezenou z Bermud a greeny upravené podle norem Golfové asociace v USA (United States Golf Association) jsou na špickové úrovni. Hrište bylo otevreno v roce 1999.

3) Nuwara Eliya Golf Club – Hrište v centrální cásti Srí Lanky u mesta Nuwara Eliya se nachází ve výšce témer 2000 metru nad morem na ploše 97 akru má 18 jamek, PAR 70. Toto hrište je považováno za opravdu jedno z nejlepších 18-ti jamkových golfových hriští v Asii. Travnaté golfové fairwaye jsou dlouhé a úzké a jsou lemovány jehlicnatými stromy a hustým krovím. To vše vyžaduje zrucnou herní jistotu, kterou navíc komplikuje i hornatý terén. Na šesti jamkách jsou prírodní vodní prekážky, exotická scenérie kolem hrište. Ostrované zacali budovat hrište v roce 1889. Je to jedno z nejhezcích a nejžádanejších golfových hrišt v Asii. Zahrnuje bar, jídelnu, halu na badminton, billiard a nekolik dvoulužkových pokoju s príslušenstvím.