OMÁN

Omán, oficiálně Sultanát Omán (arabsky: سلطنة عمان‎‎, Salṭanat ‘Umān‎‎) je arabský stát v jihozápadní Asii, přesněji v jihovýchodní části Arabského poloostrova, ležící na pobřeží při Arabském moři a Ománském zálivu. Na severu sousedí se Spojenými arabskými emiráty (délka hranice 410 kilometrů), na jihozápadě s Jemenem (288 kilometrů) a na západě se Saúdskou Arábií (676 kilometrů). Celková rozloha země je 309 500 km². Součástí Ománu jsou též exklávy Madha a Musandam. Ty byly součástí neshod mezi Ománem a Spojenými arabskými emiráty, nicméně v roce 2003 oba státy údajně ratifikovaly a podepsaly smlouvu o konečném ustanovení společných hranic. Podrobnosti ohledně dohody ovšem nebyly doposud zveřejněny.

Poznejte jih Arabského poloostrova

Arabský poloostrov – to není pouze turisticky okupovaná SAE, ale také další menší, avšak opravdu velmi zajímavé a za poznání stojící státy. Skvělým příkladem je například Omán, který dokáže svou atmosférou a množstvím zajímavostí očarovat každého turistu. Zahoďte tedy strach z Blízkého východu a vydejte se s námi poznávat jihovýchodní část tohoto poloostrova, kterou omývá Indický oceán.

Abyste mohli odcestovat do Ománu, tak je potřeba opět pořídit víza. Na letišti můžete pořídit třicetidenní vízum, které vám umožní setrvat v zemi po celou dobu trvání vaší dovolené. Pozor ale, podmínkou je, aby váš pas byl platný minimálně ještě půl roku po skončení platnosti daného víza.

Proč lidé cestují do Ománu?

  • Výborné místní jídlo – typické datle, káva nazývaná kahva anebo tradiční chléb ruchal
  • Jiná kultura
  • Omán není tolik turistická země, proto poznáte místní kulturu a lidi ještě lépeGEOGRAFIE                                                                  LIDÉ
mapa
lide

JÍDLO                                                                                     VÍZA
jidloviza

 

 

 

HOTELY                                                                                ZAJÍMAVOSTI
ubytovani Oman1
zajimavosti