VÍZA

Před vstupem do země není třeba vyřizovat vízum. Vízum je uděleno při vstupu do země bez poplatku na dobu 30 dnů všem návštěvníkům, kteří budou mít:
– platný cestovní pas
– letenku/jízdenku, díky níž budou moci opustit zemi
– dostatek finančních prostředků na uhrazení nákladů při pobytu v zemi (150USD/den) nebo potvrzení rezervace z hotelu či rezortu, kde hodlá pobývat.
Prodloužení pobytu lze získat za 50 USD/den (prodloužení o 30 dní, možnost prodloužení o dalších 60 dní pobytu). V případě zájmu o pracovní pobyt je osoba povinna obrátit se na Ministerstvo lidských zdrojů mládeže a sportu a zažádat si o povolení k pracovnímu pobytu.
Od 1.1.2012 byla zavedena odletová daň 25 USD. Daň se platí na letišti v Malé a to buď v hotovosti nebo kartou.
Daň je povinná pro všechny kromě nezletilých. Na platbu dostane každý jednotlivec jak potvrzující ústřižek o zaplacení pro sebe, tak i do boarding passu. Některé letecké společnosti zahrnují tuto platbu do nákladů již při koupi letenky. V případě cestování s cestovní agenturou je povinností každého zjistit si, zda je o platbu této daně postaráno či ne.

Pro povolení ke vstupu je zapotřebí platný cestovní doklad a dostatečné množství finančních prostředků (netýká se organizovaných skupin). Za dostatečnou částku považují maledivské úřady minimálně 10 USD na každý den pobytu.
Pobyt na Maledivách do 30 dnů je bezplatný, prodloužení pobytu lze získat za 10 USD na den.

Doporučená platnost cestovního pasu je 6 měsíců.

Podmínky vstupu však doporučujeme před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu.
Aktuální informace naleznete též na oficiálních stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.