GEOGRAFIE

Ostrovní stát Maledivy leží na 1196 atolových ostrovech v Indickém oceánu na jih od Indie. Obydleno je však jen 200 ostrovů. Nadmořská výška žádného z nich nepřesahuje 2,5 metru, proto jsou Maledivy nejplošším státem světa. Každý z ostrovů je obklopen menší či větší korálovou hradbou, což je velmi účinná zábrana proti vlnám, ale naopak se tu dá velmi špatně plout, o čemž svědčí i velké množství vraků.

Ačkoli jsou Maledivy převážně muslimskou zemí, stále tu přetrvává víra ve zlé duchy jinnis, kteří jsou považováni za strůjce všeho špatného, co se člověku přihodí. Obyvatelstvo přišlo ze Srí Lanky a z Indie asi již v prvních stoletích před naším letopočtem. Postupem času přijalo buddhismus. Nadvládu v Indickém oceánu Pak převzali Arabové a země se stala muslimskou. Sultanát 15 let okupovali Portugalci, jinak byl pod vlivem Nizozemska, Británie i Francie. Od roku 1965 jsou naprosto samostatné a od roku 1968 jsou republikou.

Za návštěvou, krom nádherných pláží, lákají také vraky a možnost potápění i možnost podívat se na neobydlené ostrovy plné exotických rostlin a některých velmi vzácných druhů živočichů.